ADRA - Hledáme dobrovolníky starší 18 let do programu Pět P

Vytvořeno: 20.2.2017
Pět P je sociálně preventivní volnočasový program pro děti postavený na principu dobrovolného vztahu mezi jedním dítětem a jedním dospělým dobrovolníkem.

Dvojice dítě – dobrovolník se schází na jedno odpoledne v týdnu a věnuje se volnočasovým aktivitám, na kterých se podle svých zájmů společně domlouvá. Hlavními cíli programu jsou prevence sociální patologie (alkohol, drogy, záškoláctví, lhaní, krádeže apod.), obohacení sociálního zázemí dítěte a zvýšení kvality života ohrožených dětí nalezením vhodné aktivity.

Dobrovolník Lukáš a jeho pohled na program Pět P

 

Super rodina, milující táta a máma, fajn sourozenci, dobrá parta kamarádů, pozornost lidí okolo mě, zážitky, koníčky… To všechno jsem v dětství měl a bral to jako samozřejmost, jako něco esenciálního, bez čeho by život nebyl životem tak, jak ho znám. Důležitost těchto hodnot si člověk uvědomuje, až když je starší. Postupem času mi dochází, že to vůbec není samozřejmost a ne všichni mají možnost to prožívat. Když se dívám do statistik, kolik manželství je ročně rozvedených a vidím také tu velkou spoustu negativních vlivů, které na dnešní děti působí, například to, že lidi na sebe mají stále méně času a rodina jako taková často přestává být prioritou. Když nad tím vším přemýšlím, trápí mě to, že je na světě taková nespravedlnost, ale nic s tím neudělám. Nezměním svět, ale můžu změnit sebe a tím život jednoho člověka. Jednomu malému človíčkovi můžu ukázat, jak vypadá přátelství, co to je mít opravdového kamaráda, který mě nezradí, vyslechne si co, mě trápí, pomůže a poradí. Bude se mnou trávit čas a bude se mnou dělat obyčejný věci, jako třeba hrát fotbálek.. To je pro mě Pět P, pomoc konkrétnímu dítěti, aby žilo šťastnější život a mělo pozitivní vzory, protože v tomhle období je moc potřebuje. Věřím, že Pět P má opravdu smysl, možná větší, než si všichni myslíme. S Vláďou se zatím takovými kamarády teprve stáváme. Když ale vidím, jak je vždycky rád, že si jdeme něco zahrát nebo se projít či popovídat, tak mě to tou radostí plní taky a moc se těším na další společný chvíle.

 

leták ke stažení: zde

TOPlist
Copyright © 2012 - 2023, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.