Beseda o HIV/AIDS a drogách

Vytvořeno: 28.11.2017
Klub Coolna Znojmo - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vás zve (případně některé Vaše známé) na besedu, nejen pro naše uživatele, ale i potenciální klienty či širokou veřejnost

Akce je určena především mladým lidem ve věku 11-26 let.

1. 12. 2017 na Vás čeká beseda o drogách (začátek 14:45 hod.) či HIV/AIDS (začátek 15:45) s Martinem Hornychem, který bude mluvit otevřeně o svých zkušenostech včetně toho, jaké to je žít s tím, když je člověk HIV+.

O Martinovi Hornychovi: Problematika prevence HIV/AIDS je v naší republice zoufale podceňovanou. Preventivních programů pro děti a mládež a zvlášť prevence pro dospělou populaci, je jako šafránu. Málokdo také umí s tímto tématem dobře pracovat. Abychom za čas nesklízeli hořké ovoce současné ignorace, o to se snaží Martin Hornych. Martin Hornych od roku 2004 do 2010 pracoval v České společnosti AIDS pomoc, o.s. jako lektor prevence HIV/AIDS. „Za mého působení ve společnosti jsem provedl cca 1.120 besed a posluchačů cca 32.400. Od roku 2008-2010 jsem v Domě světla prováděl Poradenství HIV/AIDS (předtestové a potestové poradenství)", říká Martin. Dnes se stále věnuje prevenci HIV/AIDS a nabízí besedy na toto téma pro různé věkové kategorie. Sám žije s HIV devět let a má o čem vyprávět. Nejen jeho vlastní život, ale zejména práce pro Českou společnost AIDS pomoc ho kvalifikují jako dobrého lektora. Pozvěte Martina k sobě do zařízení, doporučte ho do škol, které se neuzavírají před realitou světa!

Martin Hornych - Prevence HIV/AIDS

Besedu o problematice HIV/AIDS provádí lektor, který je HIV+ 9 let. Beseda o HIV/AIDS obsahuje základní informace o HIV/AIDS (testování, prevence, kondomy, cesty přenosu, aktuální statistiky v ČR a ve světě, 25 minutový dokument a životní příběh HIV+ přednášejícího lektora).

Martin Hornych - Prevence DROGOVÉ ZÁVISLOSTI

„Od roku 1994-2002 jsem bral drogy (pervitin) jako IUD. V roce 2002 diagnostikován na HIV+. Po úmrtí svého bratra na AIDS (také bral drogy) jsem nastoupil do protidrogové léčby v PL Bohnice. Zdárně jsem prošel léčbou a od roku 2003 abstinuji" vysvětluje Martin Hornych. Beseda o prevenci drog obsahuje hlavně životní příběh lektora, a povídání o drogách o jejich vlivech na uživatele a také na blízké z rodiny.

Plakát ke stažení ZDE

TOPlist
Copyright © 2012 - 2023, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.