Hledáme nové dobrovolníky

Vytvořeno: 5.9.2012
Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo hledá další ochotné dobrovolníky starší 15ti let do Nemocnice Znojmo, p.o. a Centra sociálních služeb Znojmo, p.o.

 

Pro zájemce z řad široké veřejnosti jsou připravena školení, která proběhnou 8. října 2012 pro Nemocnici Znojmo, p.o – Oddělení dlouhodobě nemocných a 22.října 2012 pro Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o. Školení proběhnou vždy od 15,30 do 19,30 hodin ve společenské místnosti Dobrovolnického centra ADRA ve Znojmě na Veselé 20. Právě tady se zájemci dozví o dobrovolnictví všechny potřebné informace.

Úkolem dobrovolníků v sociálních a zdravotních zařízeních bude individuální podpora klientů -pacientů formou společnosti u lůžka, doprovodů na procházky, čtení časopisů a knih, hraní společenských her apod. Další možnou činností je také aktivizace klientů formou výtvarné a kreativní činnosti, kterou může vést dobrovolník s jednotlivcem či skupinou klientů. Dobrovolníci mohou přijít také sami s vlastním nápadem, jak zpestřit čas seniorům a osobám se zdravotním postižením.

Naší další činností je dobrovolnický program u osob se zdravotním postižením, ten je realizován na Zámku Břežany, p.o.

Od zájemců je očekáván zralý přístup k životu, ochota pomoci a příležitost věnovat hodinu a více týdně svého času potřebným. S každým dobrovolníkem bude sepsána smlouva o výkonu dobrovolnické služby a každý zapojený dobrovolník bude pojištěn. Dobrovolníci na oplátku mohou získat vlastní dobrovolnickou zkušenost, nové kontakty, posun ve vlastních hodnotách. Dobrovolnické centrum dobrovolníkům nabízí potvrzení o dobrovolnické činnosti, proplacení vzniklých nákladů, odbornou podporu při setkávání dobrovolníků zapojených v programu.

V případě Vašeho zájmu kontaktujte DC ADRA Znojmo, Veselá 20, mobil: 607 144 090, e-mail: zdenka.severinova@adra.cz, hodiny pro veřejnost: pondělí 14.00-17.00, středa 13.00-18.00

Více se dozvíte na www.adraznojmo.cz

 

 

TOPlist
Copyright © 2012 - 2023, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.