Týden sociálních služeb 2019

Vytvořeno: 30.9.2019
V rámci celostátního Týdne sociálních služeb ČR, který se uskuteční 7. - 13. října 2019 se ve Znojmě a v ORP Znojmo uskuteční akce pro veřejnost představující sociální služby.

Ve Znojmě lze během týdne navštívit například Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o., které zve na Den otevřených dveří v Domově pro seniory, na přednášku Policie ČR o bezpečí seniorů nebo na setkání do azylového domu na Přímětické ulici. Přímo na Městském úřadě (nám. Armády 8) proběhne přednáška organizace SPONDEA s programem Chci ovládnout vztek. Několik aktivit si připravila Oblastní charita Znojmo (přednáška o Charitní pečovatelské službě, workshopy, tvořivá dílna aj.), která navíc pořádá sbírku Koláč pro hospic na Obrokové ulici (9. října) a Dýňovou stezku (11. října).

V rámci Týdne sociálních služeb se mohou zájemci dozvědět i informace o poskytnutí dotací, a to z dotačního programu Podpora sociálních služeb v roce 2020 a Podpora rodinných aktivit v roce 2020. Odbor sociální na náměstí Armády 8 nabízí konzultační hodiny v úterý 9. října od 9:00 do 11:00 hodin.

Program s dalšími zajímavým akcemi si ale připravily i organizace mimo Znojmo. Na návštěvu zvou Zámek Břežany, p.o. a Chráněné bydlení v Šanově, SeneCura SeniorCentrum Šanov nebo Domovy pro seniory Hostim, Plaveč, a Božice.

Vstup na všechny akce v rámci Týdne sociálních služeb je zdarma, celý program naleznete v níže.

Týden sociálních služeb vyhlašuje každoročně Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Ve Znojmě tento týden zaštiťuje město Znojmo v rámci Komunitního plánování sociálních služeb Znojemska, jehož realizaci zajišťuje sociální odbor Městského úřadu Znojmo.

Program ke stažení zde

Domov pro seniory Božice, p.o. - den otevřených dveří - pozvánka zde

Spondea - přednáška pro odbornou veřejnost -  "Chci ovládnout vztek"  - pozvánka zde

TOPlist
Copyright © 2012 - 2024, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.