Vydařený den pro všechny

Vytvořeno: 5.9.2012
3. ročník Dne sociálních služeb se uskutečnil dne 5.9.2012 na Horním náměstí ve Znojmě.

Město Znojmo a Komunitní plánování sociálních služeb Znojemska uspořádali další ročník Dne sociálních služeb aneb jeden svět pro všechny.

Akce byla určena nejen široké veřejnosti, ale i dětem, rodinám, seniorům, osobám v tíživé životní či sociální situaci a osobám se zdravotním postižením.

Na Znojemském Horním náměstí se představily organizace nabízející sociální služby v regionu Znojmo nabízející potřebnou pomoc, ale třeba i střední školy související s touto problematikou. Celkem se zúčastnilo 23 organizací.

Návštěvníci měli možnost dozvědět se mnoho přínosných informací, vyzkoušet si kompenzační a zdravotní pomůcky, nechat si změřit krevní tlak, shlédnout ukázku první pomoci, ale také vystoupení tanečních a hudebních skupin, vyzkoušet si práci s asistenčním psem, vyrobit si nejrůznější výrobky, ale také se třeba svézt na koni nebo se potěšit z domácích zvířátek.

K dispozici bylo i drobné občerstvení, míchané nápoje a ochutnávka kávy.

Celý den doprovázel bohatý kulturní program a zakončil ho se svým vystoupením Petr Bende.

 

Shlédněte foto zde

 

Koordinátorka Komunitního plánování sociálních služeb Bc. Lucie Rocková, DiS. shrnula tento den jako vydařený a dodala: ,,Jsem velice ráda, že se čím dál více daří prohlubovat vzájemnou spolupráci mezi organizacemi nabízející sociální a další služby v našem regionu. Kladem této akce také je, že se mládež a veřejnost setkává s lidmi, kteří jsou např. zdravotně postižení či jinak znevýhodnění a ve společnosti tak postupně dochází ke zvyšování informovanosti o této problematice a odbourávání předsudků."

 

,,Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za spolupráci, díky které se mohl tento ,,DEN" již třetím rokem uskutečnit".

 

 

 

 

TOPlist
Copyright © 2012 - 2024, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.